Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai no asistenta atlīdzības jāmaksā nodokļi

J
jautā:
13. jūlijā, 2020
Maiga

Vai asistentam, aprūpētājam novelk nodokļus, no kādas summas?

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Samaksa par asistenta darbu nav pabalsts, bet atlīdzība, un šāds ienākums ir apliekams ar nodokļiem. Nodokļu maksājumi ir atkarīgi no līguma, kādu asistents ir noslēdzis ar šī pakalpojuma nodrošinātāju. Piemēram, ja sociālais dienests ir noslēdzis uzņēmuma līgumu ar asistentu, kurš reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, naudas izmaksātājs nodokļus neietur, bet nodokļus maksā pats ienākuma saņēmējs (asistents) kā pašnodarbinātais.

Tas, kāds ir līgums un kādi ir nodokļu maksājumi, jājautā asistenta atlīdzības izmaksātājam.