Lasīšanai: 1 minūte

Liegums transporta līdzeklim CSDD

J
jautā:
09. jūlijā, 2020
Sigita

Transporta līdzeklim parādsaistību dēļ tiesu izpildītājs ir uzlicis liegumu. Vai es varu ar šo transporta līdzekli izbraukt uz Baltijas valstīm? Un vai būs nepieciešama pilnvara, ja ar šo transporta līdzekli valsts robežu (ES robežas) šķērsos trešā persona?

A
atbild:
21. augustā, 2020

Tiesu izpildītāja uzlikts liegums CSDD transporta līdzeklim nav šķērslis, lai ar to nevarētu izbraukt no Latvijas.

Valsts robežsardze mums paskaidroja, ka Eiropas Savienības dalībvalstīs šāda pilnvara neesot nepieciešama. Vienīgais izņēmums esot Polija, kur šādu pilnvaru varot lūgt uzrādīt.

Tāpat līdzi esot jābūt visiem dokumentiem, lai nepieciešamības gadījumā tos varētu uzrādīt: transporta līdzekļa reģistrācijas apliecībai, autovadītāja apliecībai, derīgai tehniskās apskates uzlīmei un apdrošināšanas polisei (OCTA).