Lasīšanai: 1 minūte

Papildu darba veikšanu nevar uzspiest

J
jautā:
08. jūlijā, 2020
Kaspars

Labdien! Darba devējs vēlas, lai es pie viņa veicu papildu darbu. Tas tiks apmaksāts. Es nevēlos to darīt. Vai darba devējam ir tiesības lauzt ar mani darba līgumu šī iemesla dēļ? Paldies!

A
atbild:
27. jūlijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam nolīgtie darba pienākumi tiek noteikti, noslēdzot darba līgumu.

Ar papildu darbu saprot tādus darba pienākumus, ko darba laikā darbinieks veic ik dienas līdztekus darba līgumā nolīgtajiem darba pienākumiem. Papildu darba veikšana var būt arī nolīgta, tad apmaksas apmērs ir noteikts līgumā.

Ja darba līgumā nav nolīgta papildu darba veikšana (tostarp aizvietošana), tad par papildu darbu un tā apmaksu puses vienojas. Nevienam darbiniekam papildu darba veikšanu nevar uzspiest. Par atteikšanos piekrist veikt papildu darbu darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu.

Darba devēja uzteikuma pamatojumi (kādos gadījumos var uzteikt darbu) ir noteikti Darba likuma 101. pantā.