Lasīšanai: 1 minūte

Darba strīdu risināšanas iespējas

J
jautā:
03. jūlijā, 2020
Anita

Labdien! Vai sētnieki un apkopēji nav cilvēki? Ir slikta attieksme no mūsu pārstāvju puses, precīzāk, Pētertirgus direktores, tāpat arī no darba devēju puses. Kur vērsties, lai to labotu? Strādājam pa 10 stundām dienā, bet maksā kapeikas.

A
atbild:
27. jūlijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba pienākumi, darba laiks un darba samaksa tiek noteikta, noslēdzot darba līgumu. Atbilstoši tam darbinieks ikdienā veic savu darbu un saņem nolīgto atalgojumu.

Normālais darba laiks paredz 8 stundu darba dienu.

Jebkuri pretrunīgi jautājumi vispirms ir pārrunājami uz vietas ar darba devēju.

Ja neizdodas rast savstarpēju sapratni un darbiniekiem ir pamats uzskatīt, ka darba devējs tos nodarbina neatbilstoši noslēgtajam darba līgumam, var vērsties Valsts darba inspekcijā. Konsultatīvie tālruņi:

  • 67186522;
  • 67186523;
  • 24777997 (“Bite”).

Anonīmais uzticības tālrunis: 67312176.