Lai uzstādītu žogu, būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksts

J
jautā:
16. jūnijā, 2020
Нина

Vai ir iespējams bez projekta būvēt žogu ar cokolu un ar betona stabiem?

A
atbild:
19. jūnijā, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Žoga izbūves nosacījumus LV portāls jau ir skaidrojis vairākās e-konsultācijās.

Rīgas pilsētas būvvalde norāda, ka žogs ir pirmās grupas inženierbūve. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 70. punktam žoga uzstādīšanai nav vajadzīga būvatļauja, bet būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksts. Lai tiktu saņemta atļauja žoga būvniecībai, nepieciešams arī saskaņojums ar citiem īpašniekiem.

Žogam jābūt saskanīgam ar ēku un blakus zemes gabalu žogu arhitektūru. Žogiem gar ielām jābūt caurredzamiem (vismaz 30%) un ne augstākiem par 1,8 metriem. Žogiem kultūras pieminekļu un apbūves aizsardzības teritorijās var būt atšķirīgas prasības.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju noteikumi” 15. punktam būvniecības ierosinātājs iesniedz būvvaldē šādu būvniecības ieceres dokumentāciju (3 eksemplāros): paskaidrojuma raksta I daļu un šo noteikumu 30. un 33. punktā minētos dokumentus. Veidlapa atrodama būvvaldes mājaslapā šeit.

Noteikumu Nr. 253 6. punkts noteic, ka paskaidrojuma raksts (1. pielikums) vai cita būvniecības ieceres dokumentācija nav nepieciešama žoga būvdarbiem ārpus publiskās ārtelpas, no kā izriet, ka būvvalde saskaņo tikai žogus publiskajā ārtelpā, tostarp žogus gar ielu.