Uzturlīdzekļi netiek maksāti, ja bērns strādā algotu darbu

J
jautā:
14. jūnijā, 2020
Elīna

Labdien! Mans bijušais vīrs vairāk nekā 10 gadus maksā alimentus par bērnu (pēc tiesas sprieduma). Bērnam tagad ir 20 gadi, nemācās, ir aizbraucis strādāt uz ārvalstīm. Vai vīram būtu jāturpina maksāt alimentus? Jo, cik zināms, šie alimenti netiek tērēti bērna vajadzībām, bet… Kā rīkoties vīram šajā situācijā?

A
atbild:
29. septembrī, 2020

Civillikuma 179. panta pirmā daļa nosaka: “Vecāku pienākums ir samērā ar savām spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. Strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa.”

Attiecīgi, ja 20 gadus vecs bērns aizbrauc strādāt uz ārvalstīm, prezumējams, ka bērns strādā algotu darbu un saņem par to darba samaksu, un uztur sevi pats.

Tiesas spriedumā, visticamāk, tika arī norādīts termiņš, līdz kuram bērna tēvam ir jāmaksā uzturlīdzekļi, parasti tas ir līdz bērna pilngadībai, proti, 18 gadiem. Tāpēc bērna tēvam nav pienākuma maksāt uzturlīdzekļus jūsu bērna uzturēšanai šajā situācijā.