Vai bāriņtiesas locekļa pienākumu izpilde dod tiesības uz apmaksātu atvaļinājumu

J
jautā:
13. jūnijā, 2020
Ilze

Labdien! Vai pedagogam, kurš ir arī bāriņtiesas komisijas loceklis, tiesības saņemt divus atvaļinājumus, ja darba devējs ir viens, proti, pašvaldība?

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības uz atvaļinājumu rodas uz Darba likuma pamata nodarbinātiem darbiniekiem, ar kuriem par noteiktu darba pienākumu izpildi ir noslēgts darba līgums.

Jautājumā sniegtā informācija liecina, ka darba attiecības, noslēdzot darba līgumu, jums ir nodibinātas ar attiecīgās pašvaldības izglītības iestādi.

Savukārt pašvaldības bāriņtiesas locekļa pienākumu izpildē tiekat piesaistīta, pamatojoties uz pašvaldības domes lēmumu par ievēlēšanu bāriņtiesas sastāvā. Tādējādi bāriņtiesas locekļa pienākumu izpilde, kas tiek apmaksāta no pašvaldības budžeta pēc konkrētā mēnesī nostrādāto darba stundu uzskaites, neveido darba attiecības Darba likuma izpratnē un nedod tiesības uz atvaļinājumu.

Līdz ar to jums ir tiesības uz atvaļinājumu kā izglītības iestādē nodarbinātai darbiniecei.