Lasīšanai: 1 minūte

Bezsaimnieka īpašuma apkopšana nerada priekšrocības tā iegādei

J
jautā:
11. jūnijā, 2020
Madara

Labdien! Mūsu īpašumam pieguļ pašvaldības zemesgabals, uz kura atrodas bezsaimnieka ēka. Gadiem ilgi esam interesējušies par šī īpašuma iegādi, bet lieta tā arī uz priekšu nevirzās. Jautājums būtu par īpašuma apkopšanu. Ja mēs uzņemamies šo īpašumu apkopt, vai mums būtu priekšroka īpašuma iegādei, ja tas tiktu pārdots? Paldies!

A
atbild:
12. jūnijā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Saskaņā ar Civillikuma 416. pantu, ja pēc mantojuma atstājēja nāves viņam mantinieki nav palikuši vai šie mantinieki likumiskā termiņā pēc publikācijas par mantojuma atklāšanos nav ieradušies vai nav pierādījuši savas mantojuma tiesības, tad manta piekrīt valstij.

Valstij un pašvaldībām piekrītošās mantas atsavināšanu (pārdošanu) regulē Publiskas personas mantas atsavināšanas likums. Bezsaimnieka īpašuma apkopšana nerada priekšrocības šī īpašuma iegādei.