Ja persona atsakās atdot automašīnu īpašniekam

J
jautā:
08. jūnijā, 2020
Alla

Labdien! Bieži esmu ārzemēs darba jautājumos un pavadu tur līdz 6 nedēļām. Savas prombūtnes laikā atstāju savu auto vīram, kurš to izmanto. Pēdējā laikā bieži esmu dzirdējusi, ka viņš brauc reibumā vai uz paģirām. Pēdējo reizi, kad biju mājās, pieprasīju atslēgas un tehnisko pasi, bet viņš man tās neatdeva. Šādi man tika liegta iespēja izmantot savu auto. Zinu arī, ka viņš bieži vien uztic vadīt manu auto trešajām personām. Kā pareizi rīkoties, lai atgūtu atslēgas un auto dokumentus? Auto ir reģistrēts uz mana vārda. Paldies!

A
atbild:
29. jūnijā, 2020

Vispirms jums jāvēršas ar iesniegumu policijā par jums piederoša transportlīdzekļa prettiesisku lietošanu, ja pēc jūsu pieprasījuma transportlīdzekļa aizdedzes atslēgas un tehniskā pase jums netiek atdotas. Ceļu satiksmes drošības direkcijā jums ir iespēja par maksu saņemt jaunu tehnisko pasi tās nozaudēšanas gadījumā. Tāpat ir iespējams nomainīt aizdedzes atslēgu, transportējot automašīnu uz servisu, kas nodrošina šādu pakalpojumu.