Lasīšanai: 1 minūte

Dividenžu izmaksa

J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Nataļja

Интересует вопрос. Имеет ли право новый учредитель фирмы на получение дивидендов с прибыли прошлых лет?

A
atbild:
10. jūnijā, 2020

Saskaņā ar Komerclikuma 161. pantu dividendes nosaka ar dalībnieku sapulces lēmumu.

Dividendes izmaksā dalībniekam proporcionāli viņam piederošo daļu nominālvērtību summai.

Dividendes aprēķināmas un izmaksājamas par pilnībā apmaksātām daļām.

Atbilde uz jūsu jautājumu ir meklējama arī kapitālsabiedrības statūtos.