E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20148
Lasīšanai: 2 minūtes
3
3

Ja bērnudārzā piedzīvota emocionālā vardarbība

J
jautā:
14. maijā, 2020
Jana

Labvakar! Pret manu piecgadīgo meitu bērnudārzā vairākas reizes tika izmantota emocionālā vardarbība. VBTAI lēmums: audzinātājas vaina pierādīta un piespriests sods – brīdinājums. Vai varu vispirms vērsties pie audzinātājas darba devēja (novada pašvaldības) un lūgt atmaksāt izdevumus par bērna vešanu pie psihologa? Pēc emocionālās vardarbības ir radušās sekas un joprojām nepieciešamas psihologa konsultācijas. Vai varu pieprasīt viņiem morālo kompensaciju naudas izteiksmē, kura tiks izlietota šo psihologu apmaksāšanai? Paldies!

A
atbild:
25. maijā, 2020

Ja lietā ir pierādīta kādas darbinieces vaina emocionālā vardarbībā pret Jūsu bērnu, kas tika veikta darba tiesisko attiecību kontekstā, Jums ir tiesības vērsties pie darba devēja (attiecīgās pašvaldības bērnudārza) ar prasījumu par materiālo zaudējumu (medicīniskie izdevumi par bērna psihologa pakalpojumiem) un morālā kaitējuma atlīdzināšanu.

Zaudējumi (mantiskie zaudējumi vai nemantiskais kaitējums) pamatojami un atlīdzināmi saskaņā ar Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likuma normām. Saskaņā ar minētā likuma 11. panta 2.daļu faktus, kas apliecina nemantiskā kaitējuma nodarīšanu, pierāda ar Administratīvā procesa likumā norādītajiem pierādīšanas līdzekļiem. Privātpersonai ir pienākums norādīt, kā izpaudies tās nemantisko tiesību un ar likumu aizsargāto interešu aizskārums, un pamatot atlīdzinājuma apmēru. Minētais pants nosaka nemantiskās atlīdzības (jeb tā sauktā morālā kaitējuma) atlīdzināšanas pienākumu un principus.

Ārstniecības izdevumi ir novērtējami naudas izteiksmē, t. i., tie ir mantiski zaudējumi.

Mantiskos zaudējumus Jūs varat pierādīt ar attiecīgajiem attaisnojuma dokumentiem (apmaksas dokumenti), kā arī ārsta slēdzienu par emocionālās vardarbības ietekmi uz Jūsu bērnu un ārstniecības nepieciešamību.

Iesniegums iesniedzams iestādē (attiecīgajā pašvaldībā), pamatojoties uz Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likuma 15. pantu.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 3 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU