Labdien! Ja bērna māte ir bezdarbniece un tēvs strādā, vai tēvs var saņemt apmaksātu dekrēta atvaļinājumu?
Tā saukto dekrēta jeb maternitātes, jeb pirmsdzemdību un dzemdību atvaļinājumu saprotamu iemeslu dēļ nav iespējams piešķirt bērna tēvam, jo vīrietis nav grūtniece.
Taču bērna tēvs, kas ir nodarbināts, pēc bērna piedzimšanas ir tiesīgs saņemt vairākus valsts pabalstus, kā arī darba devējam pieprasīt vispirms paternitātes atvaļinājumu, pamatojoties uz Darba likuma 155. pantu, un pēc tam – bērna kopšanas atvaļinājumu, pamatojoties uz Darba likuma 156. pantu.
Valsts izmaksās vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu, vecāku pabalstu, bērna kopšanas pabalstu, kā arī ģimenes valsts pabalstu.
Lai noskaidrotu visas savas iespējas un pabalstu apmērus, ir jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālē klātienē vai elektroniski, rakstot uz konsultacijas@vsaa.lv.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!