Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kapitāla nodokli aprēķina proporcionāli apliekamajai platībai

J
jautā:
14. maijā, 2020
inita

Labdien! Ir pārdota 4,61 h lauksaimniecības zeme, zemi pārdeva lauksaimniekam. Vai ir jāmaksā valstij nodoklis, ja 0,13 h zemes ir zem ūdeņiem un 0,01 h zemes zem ceļiem? Ja nodoklis jāmaksā, vai ir kāds paraugs, kā es pati to varētu aprēķināt? Paldies!

A
atbild:
21. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja atsavina nekustamo īpašumu, kuru veido lauksaimniecības zeme un mežs vai cita veida zeme (krūmāji, purvi, zeme zem ūdeņiem), tad ar nodokli neapliek ienākumu no īpašuma pārdošanas proporcionāli tai platības daļai, kura pēc lietošanas mērķa ir lauksaimniecības zeme.

Informācija par kapitāla pieauguma nodokli, pārdodot nekustamo īpašumu, atrodama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē, metodiskajā materiālā “Iedzīvotāju ienākuma nodoklis no lauksaimniecības zemes pārdošanasienākuma”.

Par nekustamā īpašuma pārdošanas ienākuma nodokļa piemērošanu individuālā gadījumā jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā. Lai sazinātos ar dienestu, var izmantot vairākas iespējas.