Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu izmaksas kārtība

J
jautā:
14. maijā, 2020
Ērika

Labdien! Manam dēlam jūnijā paliek 18 gadi. Kā tiek aprēķināti pēdējie uzturlīdzekļi? Vai pēdējie tiek saņemti jūnijā par nepilnu mēnesi vai arī jūlijā? To, ka pēc 18 gadu vecuma viņš uzturlīdzekļus pieprasa pats, zinu. Paldies!

A
atbild:
19. maijā, 2020

Labdien! Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija kārtējā mēnesī izmaksā uzturlīdzekļus par iepriekšējo mēnesi. Respektīvi, uzturlīdzekļus par nepilnu jūniju Jūs saņemsiet jūlijā.

Pēc 18 gadu sasniegšanas Jūsu dēls pats var vērsties ar iesniegumu un pieprasīt uzturlīdzekļus. Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantijas fonda likuma 3. panta pirmo daļu uzturlīdzekļus var izmaksāt arī pēc pilngadības sasniegšanas, ja persona turpina iegūt vidējo izglītību, pamatizglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību, taču ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam.