E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20136
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Galīgā aprēķina komponentes, ja ilgstoši slimots

J
jautā:
14. maijā, 2020
Agnese

Labdien! Esmu atradusies uz slimības lapas sešus mēnešus, tagad izbeidzu darba attiecības. Kā tiks aprēķināts mans aiziešanas aprēķins? Iekrātais atvaļinājums, ja neesmu strādājusi pēdējos sešus mēnešus.

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jautājumā norādītā informācija nav pietiekama, lai sniegtu pilnvērtīgu atbildi. Būtu jāzina, kāds ir norādītais darba attiecību izbeigšanas pamatojums. No tā ir atkarīgs, vai Jums tiks izmaksāts atlaišanas pabalsts (atbilstoši Darba likuma 112. panta noteikumiem). Ja darba attiecības tiek izbeigtas pēc pušu vienošanās, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu, atlaišanas pabalsta izmaksa nav obligāta. Savukārt, ja darba devējs ir uzteicis uzteikumu, pamatojoties uz 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktā noteikto, atlaišanas pabalstu izmaksā, ievērojot darba stāžu konkrētajā uzņēmumā.

Laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu, ietilpst faktiski nostrādātais laiks, kā arī laiks, kad darbs nav veikts attaisnojošu iemeslu dēļ, ieskaitot pārejošas darbnespējas laiku.

Tas nozīmē, ka gan iepriekš līdz slimībai nostrādātais laiks, gan slimības mēneši ietilpst laikā, par kuru tiks aprēķināta neizmaksātā atvaļinājuma kompensācija.

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācijas aprēķināšanai tiks piemērots vidējās izpeļņas aprēķins – atbilstoši Darba likuma 75. pantam:

“Visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām.

Ja pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma.”

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija tiks izmantota par visiem neizmantotā atvaļinājuma periodiem.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU