E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20129
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
1

Vajāšana ir noziedzīgs nodarījums

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. maijā, 2020
Ināra

Labdien! Man ir 25 gadi, un man neliek mieru kāds četrdesmitgadīgs vīrietis. Viņš seko man, zina, kur es dzīvoju, un slapstās gar tām vietām, nāk pie manis uz darbu utt. Viņš ir uzzinājis manu numuru un visu laiku raksta man, ka panāks to, ka es būšu viņa un ka viņš iznīcinās visus puišus, ar kuriem es mēģināšu veidot attiecības. Bloķēju viņa numuru, bet viņš sāk terorizēt no cita. Šis vīrietis dzīvo ar mani vienā mazpilsētā, zinu viņa vārdu un dzīvesvietu. Vai ir jēga vērsties policijā, vai arī šādu debilu gadījumu ir kaudzēm un policija vienkārši nereaģēs? Es vairs nespēju elpot, man ir bail no tā cilvēka.

A
atbild:
19. maijā, 2020
Olga Lauva
juriste

Jums noteikti ir jāvēršas Valsts policijā ar iesniegumu. Valsts policijā personai ir tiesības vērsties jebkurā situācijā, ja persona uzskata, ka pret viņu ir izdarīts noziedzīgs nodarījums.

Savukārt Jūsu aprakstītā situācija, iespējams, satur Krimināllikuma 132.1 panta noziedzīgā nodarījuma pazīmes, proti, par vairākkārtēju vai ilgstošu citas personas izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu šai personai vai nevēlamu saziņu ar šo personu, ja tai ir bijis pamats baidīties par savu vai savu tuvinieku drošību, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vajāšana ir atkārtota draudīga izturēšanās, kas attiecīgajai personai iedveš bailes, piemēram, tā var būt vairākkārtēja citas personas izsekošana, iesaistīšanās nevēlamā saskarsmē ar citu personu vai paziņošana citai personai par to, ka tā tiek novērota, kā arī fiziska sekošana vardarbības upurim, ierodoties viņa darbavietā, sporta vai izglītības iestādē, un sekošana personai virtuālajā vidē (tērzētavās, sociālo tīklu mājaslapās u. tml.).

Vēršoties policijā, būtiska šādās situācijās ir arī pierādījumu fiksēšana. Vēlams, lai apdraudētā persona fiksē sistemātiski izteiktos draudus, piemēram, saglabājot mobilajā telefonā īsziņas ar izteiktajiem draudiem vai jebkuru citu saraksti, kas liecinātu par to, ka persona tiek vajāta, kā arī citus pierādījumus, kas apliecina, ka, piemēram, vajātājs ierodas pie apdraudētās personas darbavietā, seko viņai uz mājām u. tml.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas