Lasīšanai: 1 minūte

Pārceltā darba diena atvaļinājumu nepagarina

J
jautā:
11. maijā, 2020
Ilze

Labdien! Darbinieks no 25.05. dodas ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā uz trijām kalendārajām nedēļām. Sakarā ar to, ka 31.05. ir svētku diena un 13.06. ir pārceltā darba diena, kad darbiniekam ir jāierodas darbā?

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājums uz trīs kalendārajām nedēļām, sākot ar 25. maiju, ilgst līdz 15. jūnijam.

Darbiniekam darbā jāierodas 16. jūnijā. Atvaļinājuma laikā iekrīt viena svētku diena, kas atvaļinājumu pagarina. Savukārt 13. jūnijs, kas ir no 22. jūnija pārceltā darba diena, atvaļinājuma ilgumu neietekmēs, bet šo dienu darba devējam kā darba dienu būs jāapmaksā, pamatojoties uz Darba likuma 75. panta astoto daļu: par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās naudas summu aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.