TĒMA: Mājoklis

Vai rēķinā var iekļaut maksu par lietusūdens novadīšanu

J
jautā:
08. maijā, 2020
Tatjana

Ir noslēgts īres līgums, kurā norādīts, ka maksa pēc noteiktiem tarifiem par šādiem komunālajiem pakalpojumiem – ūdens un kanalizācija, atkritumu izvešana – maksājama izīrētājam vienlaikus ar īres maksu. Īpašnieks rēķinā ir ietvēris atsevišķu maksu par lietus notekūdeņu novadīšanu no viņa zemes, uz kuras ir īres dzīvoklis. Vai par lietus notekūdeņu novadīšana ir jāmaksā īrniekam?

A
atbild:
12. maijā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.3 pants nosaka maksu par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu. Dzīvojamās telpas īres līgumā nosakāmi tie pakalpojumu veidi, kurus dzīvojamās telpas lietošanas laikā saņem īrnieks:

1) pamatpakalpojumi, kuri ir nesaraujami saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (apkure, aukstais ūdens, kanalizācija un sadzīves atkritumu izvešana);

2) papildpakalpojumi, par kuru sniegšanu izīrētājs un īrnieks vienojušies dzīvojamās telpas īres līgumā (karstais ūdens, gāze, elektrība, garāža, autostāvvieta u. c.) un no kuriem īrnieks var atteikties, divas nedēļas iepriekš rakstveidā brīdinot izīrētāju.

Lietus notekūdeņu novadīšana ir pamatpakalpojumi, kas saistīti ar īpašuma lietošanu.

Izīrētājs ir tiesīgs:

1) sniegt ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītos pakalpojumus īrniekam tieši, kļūstot par pakalpojumu sniedzēju, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

2) būt par starpnieku starp pakalpojumu sniedzēju un īrnieku, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību.