Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kad iestājas kriminālatbildības noilgums

J
jautā:
07. maijā, 2020
Guntars

Labdien! Pirms diviem gadiem es vadīju mašīnu bez tiesībām un alkohola reibumā. Par to tika ierosināta krimināllieta un piemērots drošības līdzeklis: paraksts par atrašanos deklarētajā dzīvesvietā. Bet es aizbraucu strādāt uz citu valsti, nebrīdinot par to prokuroru. Lai gan apsūdzība man vēl nav celta, ir zināms, ka bija jāierodas pie prokurora. Sanāk, ka jau divus gadus esmu izvairījies. Vai šajā situācijā jau ir iestājies noilgums?

A
atbild:
29. jūnijā, 2020
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Ja par drošības līdzekļa izpildīšanu bija jābrīdina prokurors, tad, visticamāk, kriminālprocess pirms diviem gadiem jau atradās kriminālvajāšanas stadijā un droši vien ir bijusi izsniegta apsūdzība. Pamatojoties uz Krimināllikuma 56. panta otro daļu, kriminālatbildības noilgums tiek pārtraukts ar apsūdzības izsniegšanas brīdi.

Rekomendēju vērsties pēc profesionālas juridiskās palīdzības, lai precīzi noskaidrotu lietas apstākļus un sakārtotu šo gadījumu līdz galam.