Lasīšanai: 1 minūte

Paternitātes atvaļinājums

J
jautā:
06. maijā, 2020
Gita

Vai atvaļinājums bērna tēvam ir desmit dienas, neskaitot svētku dienas?

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē. Darba likuma 155. pants paredz, ka bērna tēvam ir tiesības uz 10 kalendāra dienas ilgu paternitātes atvaļinājumu, svētku dienas ieskaitot.

Šādu atvaļinājumu bērna tēvam darba devējs piešķir uz iesnieguma pamata pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas. Savukārt atvaļinājumu apmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Vairāk par to – VSAA vietnē.

Jāpiebilst, ka šo atvaļinājumu ir tiesības sadalīt pa daļām.