Vai var atlikt izpildu darbības

J
jautā:
05. maijā, 2020
Ivars

Labdien! Es nezināju, ka mans parāds ir aizgājis tik tālu, jo pārvācos un iepriekšējie saimnieki neteica, ka nāk vēstules. Tiesu izpildītājs deva rīkojumu darbavietai atvilkt naudu man no algas. Vai ir iespēja kaut kā vienoties ar tiesu izpildītāju, ka es pats labprātīgi viņiem skaitu zināmu summu?

A
atbild:
11. maijā, 2020

Labdien! Ja tiesu izpildītājs ir darba devējam nosūtījis rīkojumu par ieturējumiem no darba samaksas, tad pēc savas iniciatīvas bez objektīva pamatojuma tiesu izpildītājs rīkojumu atsaukt nevar.

Jūs varat vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties par labprātīgu, pakāpenisku parāda apmaksu. Ja piedzinējs tam piekritīs, viņš nosūtīs tiesu izpildītājam iesniegumu, ar kuru piedzinējs piekrīt atsaukt rīkojumu darba devējam par ieturējumu veikšanu saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta pirmo daļu. Tad Jūs varēsiet veikt labprātīgu, pakāpenisku parāda apmaksu un tiesu izpildītājs varēs atsaukt rīkojumu par ieturējumu veikšanu.