Ja kaimiņa auto kaitē videi

J
jautā:
05. maijā, 2020
Ance

Labdien! Privātīpašuma zaļajā zonā, tieši blakus robežai ar otru kaimiņu, sapūšanai ir atstāts auto ar numura zīmēm. Auto netiek kustināts jau daudzus gadus, riteņi iestiguši zālē. Mums netālu ir bērnu smilšu kaste. Vai kāds normatīvais regulējums liek aizvākt šādu auto? Šāda rīcība kaitē videi.

A
atbild:
12. maijā, 2020

Saskaņā ar Vides aizsardzības likuma 1. panta 6. punktu kaitējums augsnei vai zemes dzīlēm ir jebkāda pārveidošana vai piesārņojums, ko izraisa ķīmisko vielu, maisījumu, organismu vai mikroorganismu tieša vai netieša ievadīšana augsnē vai zemes dzīlēs un kas rada risku cilvēku veselībai vai būtiski nelabvēlīgi ietekmē cilvēku veselību vai vidi.

Tādējādi, ja Jūsu gadījumā ir konstatēta kāda videi kaitīgu vielu nonākšana augsnē vai saskarsmē ar vidi (piemēram, eļļas vai degvielas noplūde), Jums ir tiesības vērsties Valsts vides dienestā ar motivētu iesniegumu par kaitējumu nodarīšanu apkārtējai videi.