Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu darba attiecību laikā nezūd

J
jautā:
05. maijā, 2020
Zanda

Tūdaļ sāksies pirmsdzemdību atvaļinājums, bet ir uzkrāts gandrīz vesels mēnesis ikgadējā atvaļinājuma. Vēlētos uzzināt, vai kompensāciju par uzkrāto ikgadējo atvaļinājumu darba devējs var/drīkst izmaksāt pirmsdzemdību atvaļinājuma laikā? Darbavieta tiek saglabāta, bet bail pazaudēt uzkrāto atvaļinājumu.

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieks darba attiecību laikā nezaudē tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu.

Darba likuma 150. panta ceturtā daļa dod tiesības grūtniecei prasīt atvaļinājuma piešķiršanu jebkurā laikā, un darba devējam tas ir jānodrošina.

Jūsu iespējas izmantot atvaļinājumu ir šādas:

  • pirms došanās pirmsdzemdību atvaļinājumā;
  • uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms bērna kopšanas atvaļinājuma);
  • pēc bērna kopšanas atvaļinājuma (pirms atgriešanās darbā).

Uzkrāto atvaļinājumu varat izmantot pa daļām iepriekšminētajos laikos.