Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Kā uzzināt informāciju par lietu, ja kriminālprocess pabeigts ar notiesājošu spriedumu

J
jautā:
01. maijā, 2020
Olga

Ka uzzināt informāciju par lietas gaitu? 2019. gadā tika ierosināta krimināllieta (253. panta 2. daļa). Spriedums bija nodošana policijas uzraudzībā.

A
atbild:
10. jūnijā, 2020
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Ja ir spēkā stājies tiesas spriedums par nodošanu policijas uzraudzībā, tad kriminālprocess ir pabeigts ar notiesājošu spriedumu. Jautājumā arī norādīts, ka ir bijis spriedums par nodošanu policijas uzraudzībā, ar šādu sodu, visticamāk, domāts papildsods probācijas uzraudzība, bet noteikti ir bijis arī kāds pamatsods: brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Ja šāds no šiem pieņēmumiem ir pareizs, tad informāciju “par lietas gaitu” varat iegūt, pieprasot tās no sodu reģistra.