Māju ceļi parasti ir privātīpašums

J
jautā:
01. maijā, 2020
Oskars

Labdien! Vai palīdzēsiet saprast, vai dzīvojamā zonā drīkst novietot puķupodus? Māja atrodas ceļa galā, mēs ar kaimiņu esam savu ceļa daļu smuki nobruģējuši, bet nemitīgi uzrodas mašīnu vadītāji, kas izmanto šo bruģi, lai apgrieztos, jo sapratuši, ka iebraukuši strupceļā. Respektīvi, mēs gribam novietot puķu podus pa vidu saviem īpašumiem uz bruģa. Zemes robežas ir līdz ceļa vidum, un šis nav pašvaldības ceļš.

A
atbild:
02. jūnijā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

No jautājuma nav saprotams, kāds ir konkrētā ceļa statuss, tāpēc tiek sniegta vispārīga atbilde.

Saskaņā ar likumu “Par autoceļiem” visi ceļi tiek iedalīti:

  • valsts autoceļos;
  • pašvaldību ceļos;
  • komersantu ceļos;
  • māju ceļos.

Māju ceļi parasti ir privātīpašums, un tādā gadījumā saskaņā ar likuma “Par autoceļiem” 5. panta ceturto daļu par komersantu ceļu un māju ceļu lietošanas aizliegumu, ierobežojumiem vai to atcelšanu lemj autoceļa īpašnieks, taču saskaņojot to ar attiecīgo pašvaldību.

Līdz ar to iesakām vērsties savā pašvaldībā, lai noskaidrotu precīzu informāciju.