Kad UGF izmaksā pēdējo maksājumu, ja saņēmējs atteicies no uzturlīdzekļiem

J
jautā:
20. aprīlī, 2020
Liene

Labdien! Es Uzturlīdzekļu garantijas fondam iesniedzu iesniegumu par to, ka negribu saņemt uzturlīdzekļus no cilvēka, kurš labprātīgi vēlas tos maksāt. Vai man ieskaitīs alimentus par iepriekšējo mēnesi?

A
atbild:
27. aprīlī, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Iesniegumā par atteikšanos saņemt uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzējs pats norāda datumu, ar kuru atsakās no valsts garantēto uzturlīdzekļu saņemšanas. Tā kā uzturlīdzekļus no fonda izmaksā par iepriekšējo mēnesi, ja iesniedzējs atsakās no uzturlīdzekļiem aprīlī, fonda administrācija aprīļa beigās veiks pēdējo uzturlīdzekļu maksājumu par martu.

Vēršam uzmanību: ja otrs vecāks uzturlīdzekļus nemaksās, Jums kā iesniedzējam būs tiesības atkārtoti ar iesniegumu vērsties fonda administrācijā. Taču tādā gadījumā nebūs iespējams atgūt nesamaksāto uzturlīdzekļu parādu un fonda administrācija uzturlīdzekļu apmēru aprēķinās, skaitot no dienas, kad ticis iesniegts atkārtots iesniegums par uzturlīdzekļu izmaksu.