Bērna kopšanas atvaļinājuma laiku aprēķina pēc iesnieguma un likuma

J
jautā:
19. aprīlī, 2020
Natālija

Labdien! Vēlējos precizēt informāciju par bērna kopšanas atvaļinājumu, datumu, ar kuru beidzas BKA. Ja bērniņš ir dzimis 2018. gada 28. decembrī un B lapa beidzās 2019. gada 10. februārī, tātad BKA sākās 2019. gada 11. februārī. Ja es pareizi saprotu, darbā man jāatgriežas 2020. gada 11. augustā, vai ne? Bet darba devējs uzstāj, ka darbā man jāatgriežas 2020. gada 29. jūnijā. Kurš datums ir pareizais? Paldies!

A
atbild:
23. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. pants paredz, ka bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir uz darbinieka iesnieguma pamata uz laiku līdz pusotram gadam, līdz bērns sasniedzis 8 gadu vecumu.

Ja BKA ir piešķirts no 2019. gada 11. februāra, darbā jāatgriežas 2020. gada 11. augustā. Lai noskaidrotu darba devēja informāciju, Jums būtu jālūdz darba devēja skaidrojums, kas pamato, kādēļ darbā būtu jāatgriežas konkrētajā datumā. Darba devēja rīcībā jābūt informācijai (rīkojumam par BKA piešķiršanu, darbinieka iesniegumam), ar ko savu viedokli pamatot.