Lasīšanai: 1 minūte

Atlaišanas dienā darbiniekam jāsaņem visas summas, kas viņam pienākas

J
jautā:
18. aprīlī, 2020
Ēriks

Vai darba devējs ir tiesīgs neizmaksāt algu, ja darba ņēmējs pēc atlūguma iesniegšanas neatstrādā mēnesi?

A
atbild:
22. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izbeidzot darba tiesiskās attiecības, darba devēja pienākums ir pēdējā darba dienā izmaksāt visas summas, kas darbiniekam pienākas no darba devēja. Parasti tā ir darba samaksa par pēdējo nostrādāto periodu un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionālā apmērā.