Parādniekam ir tiesības mēģināt vienoties ar piedzinēju

J
jautā:
16. aprīlī, 2020
Janis

Labdien! Esmu fiziska persona, un man ir divi parādi pie zvērinātiem tiesu izpildītājiem, kuri bija bloķējuši bankas kontus. Pirms gada biju vienojies par parāda apmaksu un atbloķēja kontus, samaksāju katram viena mēneša, divu mēnešu maksājumus, tad sāku slimot un paliku bez darba un ienākumiem. Tagad gribu uzsākt darba gaitas un samaksāt parādu. Esmu motivēts sevi “izvilkt” no problēmām. Ar vienu tiesu izpildītāju man izdevās vienoties par apmaksu, un viņš atbloķēja kontu. Bet otra tiesu izpildītāja vietniece ir diezgan agresīva un uzreiz atcirta, ka pirms gada jau bijām vienojušies par apmaksu, viņa saka, lai veicu maksājumu par pirmajiem diviem mēnešiem, tad varbūt vienosimies par apmaksu un konta atbloķēšanu. Bet kā tad es tikšu pie algas un veikšu maksājumus abiem tiesu izpildītājiem, ja konts ir bloķēts? Negribu, lai jaunais darba devējs saņem vēstuli no tiesu izpildītāja. Pašreiz jau daudzas dienas vairs no viņas neesmu saņēmis atbildi, un zvanīt negribu, jo jārunā ar cilvēku, kuram vienalga, kas ar tevi notiek. Pēc šī visa sāk zust motivācija maksāt. Vai jāiet strādāt un jāsaņem alga aploksnē? Ko darīt? Vai mēģināt vērsties pie paša tiesu izpildītāja? Varbūt ir jāiesaista advokāts, lai viņš mēģina vienoties par parāda apmaksu un konta atbloķēšanu? Paldies!

A
atbild:
14. maijā, 2020

Labdien! Jūs varat vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties par labprātīgu, pakāpenisku parāda apmaksu. Ja piedzinējs tam piekritīs, viņš nosūtīs tiesu izpildītājam iesniegumu, ar kuru piedzinējs piekrīt atsaukt rīkojumu kredītiestādei par konta apķīlāšanu saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta pirmo daļu. Tad Jūs varēsiet veikt labprātīgu, pakāpenisku parāda apmaksu un tiesu izpildītājs varēs atsaukt rīkojumu bankai.