Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Tiesībām uz izdienas pensiju nepieciešams likumā noteiktais stāžs un vecums

J
jautā:
14. aprīlī, 2020
Artūrs

Labdien! Vai es varu pretendēt uz izdienas pensiju, ja iekšlietu sistēmā strādāju 19 gadus, kā arī ir 3 gadu civilais stāžs. Man ir 40 gadu.

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Izdienas pensijas pieškir saskaņā ar noteiktu profesiju likumiem. Likums “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm” noteic, ka tiesības uz izdienas pensiju ir darbiniekiem:

1) kuru izdienas stāžs saskaņā ar šā likuma 3. pantu ir ne mazāks par 20 gadiem un kuri sasnieguši 50 gadu vecumu;

2) kuri neatkarīgi no vecuma ir atbrīvoti no dienesta veselības stāvokļa vai darbinieku skaita samazināšanas dēļ un kuru izdienas stāžs saskaņā ar šā likuma 3. pantu ir ne mazāks par 20 gadiem;

3) kuru kopējais apdrošināšanas stāžs un tam pielīdzinātais stāžs ir ne mazāks par 25 gadiem, turklāt ne mazāk kā 12 gadi un seši mēneši no tiem nodienēti Iekšlietu ministrijas sistēmā, un kuri sasnieguši 50 gadu vecumu.