TĒMA: Nodokļi

Kredīta procentu maksājumi ar saimniecisko darbību saistītajos izdevumos

J
jautā:
10. aprīlī, 2020
Aigars

Labdien! Vai pašnodarbinātā persona, iesniedzot gada ienākuma deklarāciju, pie saimnieciskās darbības izdevumiem drīkst pierēķināt klāt hipotekārā kredīta procentu maksājumus?

A
atbild:
17. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību.

Saimnieciskās darbības veicējs ienākumu no saimnieciskās darbības aprēķina kā ieņēmumu un ar to gūšanu saistīto izdevumu starpību. Izdevumos var rēķināt tikai tos izdevumus, kas saistīti ar saimniecisko darbību.

Daļa ar saimniecisko darbību saistīto izdevumu tiek piemēroti apmērā, kas nepārsniedz 80% no fiziskās personas kopējiem saimnieciskās darbības ieņēmumiem, daļa izdevumu veidu ir iekļaujami pilnā apmērā.

Saimnieciskās darbības izdevumu uzskaitījums ar nodokli apliekamā ienākuma noteikšanai ir sniegts likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. pantā. Tajā skaitā ir procentu maksa par banku kredīta vai līzinga pakalpojumu izmantošanu, izņemot soda naudas maksājumus.