Lasīšanai: 1 minūte

Kāda informācija ir atzīstama par izmeklēšanas noslēpumu

J
jautā:
10. aprīlī, 2020
Olegs

Vai informācija par piemērotajiem drošības līdzekļiem kriminālprocesā var tikt atzīta par izmeklēšanas noslēpumu?

A
atbild:
16. aprīlī, 2020

Saskaņā ar Kriminālprocesa 375. panta 1. daļu kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu, kā arī personas, kurām minētās amatpersonas attiecīgos materiālus uzrāda šajā likumā paredzētajā kārtībā.

Tā kā lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu ir attiecīgās krimināllietas esošo materiālu (dokumentu) sastāvs, tad šādi lēmumi ir atzīstami par izmeklēšanas noslēpumu.