Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kādi nodokļi jāmaksā nerezidentiem

J
jautā:
08. aprīlī, 2020
Inese

Labdien! Es esmu Latvijas nerezidente, kuras pastāvīgā dzīvesvieta ir Lielbritānija. Kādi nodokļi man ir jāmaksā, ja vēlos izmantot pensiju uzkrāšanas produktu, ko piedāvā mana Latvijas banka?

A
atbild:
29. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nerezidenta ar nodokli apliekamie ienākumi ir norādīti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 3. panta trešajā daļā. Tajā skaitā ārvalsts nodokļa maksātāja (nerezidenta) ar nodokli apliekamais ienākums ir procentu ienākums un tam pielīdzināms ienākums, arī ar procentu ienākumu saistīts ienākums; pensijas, kas izmaksātas saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem; ienākums no privātajos pensiju fondos veikto iemaksu ieguldīšanas; ienākums no noslēgtajiem dzīvības apdrošināšanas līgumiem ar līdzekļu uzkrāšanu.

To, kādi nodokļi un kad būs jāmaksā no Latvijā gūtā ienākuma, varat noskaidrot savā Latvijas bankā, kura piedāvā slēgt līgumu par konkrēto pensiju uzkrāšanas produktu.