TĒMA: Drošība

Kur uzzināt ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījuma saturu

J
jautā:
06. aprīlī, 2020
Jolanta

Labdien! Kur es varētu iepazīties ar ieroču nēsāšanas un glabāšanas atļaujas eksāmena teorijas jautājumiem?

A
atbild:
07. maijā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Ja interesējaties par mednieku eksamināciju, tad jautājumus mednieku teorētiskajam eksāmenam var meklēt Valsts meža dienesta mājaslapā.

Savukārt informāciju par ieroču atļaujas saņemšanu var meklēt Valsts policijas mājaslapā. Proti, pirms šaujamieroča (izņemot medību šaujamieroci) vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča pirmreizējas iegādes fiziskā persona nokārto kvalifikācijas pārbaudījumu par ieroču un munīcijas aprites kārtību un apliecina prasmi rīkoties ar ieroci.

Ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījuma saturu un norises kārtību, kā arī kārtību un apmēru, kādā maksājama valsts nodeva par pārbaudījuma kārtošanu un pārbaudījuma apliecības dublikāta izsniegšanu nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 191 “Ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījuma saturs un norises kārtība un valsts nodevas apmērs un maksāšanas kārtība”.