Lasīšanai: 1 minūte

Kredīta kopējo izmaksu apmērs

J
jautā:
05. aprīlī, 2020
Kārlis

Labdien! Vai ātro kredītu kopējo izmaksu ierobežojumi, kas stājās spēkā 2019. gada 1. jūlijā, attiecas arī uz kredītiem, kas noslēgti 2018. gadā?

A
atbild:
15. aprīlī, 2020

Minētās normas (izmaiņu) piemērošana ir uzsākama ar šo izmaiņu spēkā stāšanos (t. i., ar to izsludināšanu “Latvijas Vēstnesī”, kurā norādīts spēkā stāšanās laiks). Minētajai normai nav atpakaļejoša spēka (ietekmes) uz jau noslēgtajiem kreditēšanas līgumiem.

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 24. panta 1. daļu Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir uzraudzības iestāde patērētāju kreditēšanas jomā, līdz ar to Jūs varat saņemt konsultāciju (atbilstoši savai faktiskajai situācijai) tieši PTAC.