TĒMA: Nodokļi

Ar nodokli neapliek Latvijas rezidenta algota darba ienākumus citā ES valstī

J
jautā:
04. aprīlī, 2020
Baiba

Esmu Latvijas pilsone, dzīvoju Latvijā. Man ir piedāvājums uzsākt darba attiecības ar Lielbritānijas firmu, darbu veikšu attālināti, izmantojot e-vidi. Firma maksās par mani nodokļus Anglijā. Vai man Latvijai arī būs jāmaksā kādi nodokļi? Cik liela likme? Dzīves vieta paliks nemainīga: Latvijā.

A
atbild:
14. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas rezidentiem, kuriem algota darba ienākumi ir gūti kādā Eiropas Savienības dalībvalstī, maksājot iedzīvotāju ienākuma nodoklim analoģisku nodokli, tie nav jādeklarē gada ienākumu deklarācijā, ne nodoklis, ne nodokļa starpība nav jāmaksā.

Taču visus citus ienākumus, piemēram, no saimnieciskās darbības, autoratlīdzības, ir jādeklarē.

Turklāt jāatceras Lielbritānijas pašreizējais statuss, proti, ES tiesību normas izstāšanās pārejas periodā tiks attiecinātas līdz 31. decembrim.

Latvijā jekuram nodokļu maksātājam ir iespēja nodokļu piemērošanu savā individuālajā situācijā noskaidrot tieši Valsts ieņēmumu dienestā – elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), izmantojot sadaļu “Sarakste ar VID”.