Lasīšanai: 1 minūte

Uzvārda maiņa bērnam

J
jautā:
03. aprīlī, 2020
Laura

Labdien! Bērnam pēc piedzimšanas tika doti abu vecāku uzvārdi. Pēc dažiem gadiem tēvs nomainīja savu uzvārdu uz sava īstā tēva uzvārdu. Vēlas savu uzvārda daļu nomainīt arī bērnam. Tēvs dzīvo ārzemēs, bērns ar māti – Latvijā. Bērnam ir 10 gadi. Ar ko būtu jāsāk šis process?

A
atbild:
06. maijā, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Vēlams visu nepieciešamo informāciju (iesniegumu formas, nepieciešamos pievienojamos dokumentus) noskaidrot Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā (e-pasts: dzimts.dep@tm.gov.lv).

Mainoties viena vecāka uzvārdam, bērna uzvārds automātiski nemainās – vecākam ir jādodas uz dzimtsarakstu nodaļu un jāraksta uzvārda maiņas iesniegums, lai bērnam mainītu uzvārdu.