Lasīšanai: 1 minūte

Ja saslimst pēc darba attiecību pārtraukšanas, slimības pabalsta nav

J
jautā:
03. aprīlī, 2020
Sanda

Labdien! Esmu bezdarbniece. Diemžēl saslimu pāris dienu pēc bezdarba iestāšanās. Vēl neesmu pieteikusies bezdarbnieka statusam un pabalstam. Cik saprotu, A lapa netiek apmaksāta, bet B lapa līdz 30 dienām ir Valsts apmaksāta, pareizi? Vai pieteikties uz bezdarbniekiem A lapas laikā vai pēc slimošanas beigām? Vai B slimības lapa un bezdarbnieka pabalsts par kārtējo mēnesi tiek apmaksāts vienlaikus, vai arī pabalstu maksā pēc B lapas slēgšanas?

A
atbild:
06. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja saslimāt pēc tam, kad darba attiecības jau bija pārtrauktas, Jums nav tiesību uz slimības pabalstu.

Tikai tad, ja slimošanas laikā tiek pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, bet darbnespējas periods vēl turpinās, slimības pabalstu izmaksā 30 kalendāra dienas, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam.

To nosaka likums “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”.