TĒMA: Mājoklis

Vai dzīvokļa īpašnieks ir tiesīgs nesaskaņojot iebūvēt sienā sildelementu

J
jautā:
02. aprīlī, 2020
Mārīte

Labdien! Vai dzīvokļa īpašnieks ir tiesīgs nesaskaņojot iebūvēt sienā tā saucamo čūsku (aiz flīzēm)? Kurā normatīvajā aktā noteikts, ka koplietošanas sildelementiem ir jābūt pieejamiem, lai novērstu avārijas situācijas un veiktu tās novēršanas darbus (remontu)?

A
atbild:
30. aprīlī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Dzīvokļa īpašuma likuma 4. pantā tiek definēts, kas ietilpst kopīpašuma esošā daļā, un tajā tiek arī norādīts, ka kopīpašumā ietilpst iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas, tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķus īpašumus norobežojošās sienas. No jautājuma redzams, ka ir vēlme iebūvēt sildelementu sienā, līdz ar to būtu jānoskaidro, vai šī siena ir kopīpašums. Turklāt vēlos arī norādīt, ka pieminētajā likuma normā norādīts, ka kopīpašumā ietilpst dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, tai skaitā atsevišķā īpašuma robežās esošie sildelementi. Līdz ar to, veicot darbības kopīpašumā, vispirms būs nepieciešams saņemt atbilstošu piekrišanu.