TĒMA: Mājoklis

Kam jāapmaksā komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūve

J
jautā:
02. aprīlī, 2020
Inita

Dzīvojamās mājas īpašnieki Aplokciema ielā 18 saņēma “paziņojumu par aptaujas veikšanu” no apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. Paziņojumā sniegtā informācija ir saistīta ar komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi. Lūdzu, paskaidrojiet, kurš Ūdenssaimniecības pakalpojuma likuma punkts noteic, ka “dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem ir nepieciešams par saviem līdzekļiem nodrošināt komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi”?

A
atbild:
03. aprīlī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 10. panta pirmās daļas 1. punkts noteic, ka pakalpojumu lietotāja pienākums ir “nodrošināt komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi komercuzskaites mēraparāta uzstādīšanai vai nomaiņai”. Ja dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem izbūve ir jānodrošina, tad tas nozīmē, ka viņi arī apmaksā mezgla izbūves izdevumus.

Vairāk par šo tēmu lasiet LV portāla publikācijā “Kam jāizbūvē ūdens uzskaites mēraparātu mezgli”.