Lasīšanai: 1 minūte

Samaksa par darbu svētku naktī

J
jautā:
01. aprīlī, 2020
Guna

Labdien! Strādāju pa naktīm no 21.00 līdz 7.00, arī svētkos. Kāda samaksa pienākas par nakts stundām un svētku stundām? Paldies!

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likumdevējs ir paredzējis, ka nakts darbs ir dārgāks, jo tā ir novirze no cilvēka normālā bioloģiskā ritma.

Darbiniekam, kas veic nakts darbu, ir jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. To nosaka Darba likuma 67. pants.

Darba likuma 68. pantā noteikts, ka darbiniekam, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Tādējādi nakts darbiniekiem likumā paredzētās piemaksas ir atšķirīgas no piemaksām, kas izmaksājamas par darbu svētku dienās. Abas piemaksas summējas.