Lasīšanai: 1 minūte

Vai uzvārda maiņas dēļ jāveic izmaiņas darba līgumā

J
jautā:
01. aprīlī, 2020
Daiga

Labdien! Vai noteikti jāraksta rīkojums, ja darbinieks mainījis uzvārdu? Informācijas sistēmās (programmās) dati ienāk no Iedzīvotāju reģistra, līdz ar to tie tiek atjaunoti. Bet, piemēram, darba līgumā ir iepriekšējais uzvārds. Paldies!

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbinieks ir mainījis uzvārdu un vēlas ar šo informāciju administratīvā kārtībā iepazīstināt, viņam pašam ir jāiesniedz iesniegums.

Iesniegumā darbinieks informē par uzvārda maiņu, pēc tam darba devējs izdod rīkojumu, kas ir pamats veikt izmaiņas visās uzņēmuma sistēmās, ja nepieciešams, arī dokumentos.