Lasīšanai: 1 minūte

Kā apstrīdēt mantojumu

J
jautā:
16. martā, 2020
Sanda

Labdien! Pie kā jāvēršas, lai apstrīdētu mantojumu?

A
atbild:
06. maijā, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Civillikums paredz: katru testamentu, kas neatbilst kādam likuma noteikumam, var apstrīdēt, bet to var darīt tikai tie, kas iecelti par mantiniekiem kādā citā pēdējās gribas rīkojumā vai kas testatora miršanas brīdī bijuši viņa tuvākie likumiskie mantinieki. Rīkojumus, kurus šīs personas nav apstrīdējušas vai kuriem piekritušas, vai kurus apstrīdēt nokavējušas, vai arī uz kuriem viņas kaut kā citādi zaudējušas tiesības, attālākie radinieki vairs nevar apstrīdēt.

Testaments ir jāapstrīd termiņā, kuru zvērināts notārs izsludinājis mantojuma pieņemšanai. Šajā termiņā arī notāram jāiesniedz tiesas paziņojums, ka tiesa šādu prasību ir pieņēmusi. Pretējā gadījumā testaments tiek atzīts par spēkā stājušos.