E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19617
Lasīšanai: 4 minūtes

Maksas autostāvvietas lietošanas noteikumi

J
jautā:
10. martā, 2020
Pjotrs

Labdien! Situācija ir šāda: saņēmu e-pastu no konsultatīvās sabiedrības “Conventus”, ka nebija samaksāts stāvvietas sods Rīgā. Toreiz es nesaņēmu nekādu paziņojumu (kad atgriezos pie sava auto, tas nebija aizlikts aiz stikla), kā arī biju pārliecināts, ka pazīstama persona ir samaksājusi par atrašanos šajā stāvvietā. Sodu es toreiz samaksāju, taču maksāt par iepriekš minētās iestādes pakalpojumiem atteicos, jo neuzskatu, ka tā bija mana vaina. Kad jautāju, kā es varu zināt, ka man tika piemērots sods, attiecīgā persona pieminēja Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas saistošo noteikumu 26.1 punktu: “Maksas autostāvvietas lietotājam ir pienākums vērsties pie maksas autostāvvietu pilnvarotā apsaimniekotāja, ja transportlīdzeklis bija novietots maksas autostāvvietā, taču paziņojums ir bojāts vai nav saņemts, lai noskaidrotu maksājamo pēcapmaksu.” (Rīgas domes 01.03.2016. saistošo noteikumu Nr. 195 redakcijā.) Cik taisnīgs ir šis noteikumu punkts? Kādā veidā autovadītājs var zināt, ka paziņojums vispār eksistēja, ja tas netika saņemts? Ir skaidrs, kā rīkoties, ja paziņojums ir bojāts. Taču vai ir adekvāti un taisnīgi tas, ka ikvienam vadītājam pēc šī punkta loģikas ir jāsazinās ar pilnvaroto apsaimniekotāju, lai pajautātu par, iespējams, nesaņemtu paziņojumu? Paldies!

A
atbild:
18. martā, 2020

Kā jūs to pamatoti norādījāt jautājumā, saskaņā ar grozījumiem Rīgas domes 2016. gada 1. marta saistošajos noteikumos Nr. 195 “Grozījumi Rīgas domes 2013. gada 5. februāra saistošajos noteikumos Nr. 206 “Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas saistošie noteikumi”” (26.1 punktu): “Maksas autostāvvietas lietotājam ir pienākums vērsties pie maksas autostāvvietu pilnvarotā apsaimniekotāja, ja transportlīdzeklis bija novietots maksas autostāvvietā, taču paziņojums ir bojāts vai nav saņemts, lai noskaidrotu maksājamo pēcapmaksu, autovadītajam, novietojot transportlīdzeki stāvēšanai maksas autostāvvietā, ir pienākums iepazīties ar autostāvvietas lietošana snoteikumiem, kas cita starpā paredz transportlīdzekļa novietošanas laiku un maksas apmēru par tā novietošanu. Transportlīdzekļa īpašniekam (vai tiesiskajam valdītajam) ir pienākums apmaksāt to laika periodu, kādu transportlīdzeklis atradās stāvvietas teritorijā.” Attiecīgi, ja transportlīdzekļa īpašnieks (vai tiesiskais valdītājs) ir novietojis transportlīdzekli attiecīgajā zonā un nav veicis samaksu par šo stāvēšanas laika periodu un viņam nav zināms, vai ir piemērots sods vai ne, viņa pienākums ir pārliecināties par šāda soda esību.

Šāda prasība ir loģiska un adekvāta, ja autovadītājs ir pārkāpis autostāvvietas lietošanas noteikumus un tiek piemērots līgumsods par šo noteikumu pārkāpšanu. Jūsu pienākums ir apmaksāt transportlīdzekļa novietošanas maksu attiecīgajā autostāvvietā un sekot līdzi, vai neesat pārkāpis stāvvietas lietošanas noteikumus (piemēram, attiecībā uz apmaksāto laiku).

Sabiedrība “Conventus” darbojas saskaņā ar Parādu ārpustiesas atgūšanas likumu un pirmšķietami rīkojas kā parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzējs (likuma 1. panta 3. punkta izpratnē). Parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzēja izdevumi, kas atlīdzināmi parāda atgūšanas procesā, ir noteikti Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumos Nr. 61 “Noteikumi par parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru un izdevumiem, kuri nav atlīdzināmi”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 173 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU