E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19612
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Ja bērns ir cietis no vardarbības, viņam jāsaņem arī skolas darbinieku atbalsts

J
jautā:
10. martā, 2020
Eva

Labdien! Kā man rīkoties, ja manam bērnam izsaka draudus? Pilngadīgs jaunietis draudējis manu bērnu piekaut, gaida viņu pēc stundām atceļā no skolas. Viens no dēla klasesbiedriem šim jaunietim sniedz informāciju, cikos beidzas stundas. Es bērnam eju pretim uz skolu. Viņam ir grūti koncentrēties mācībām, jo bail, kas notiks ceļā uz mājām. Šogad beidz pamatskolu.

A
atbild:
06. maijā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Sākumā par to būtu jāinformē skolas vadība, kurai jāreaģē uz notiekošo un jānovērš iespējamie draudi. Skolai jāsadarbojas gan ar sociālajiem dienestiem, pašvaldību, gan ar policiju un iesaistīto bērnu vecākiem.

Ja bērns ir cietis no vardarbības, vecākiem vai aprūpes personām bērnam jāsniedz atbalsts, kā arī jāziņo policijai. Valsts policija skaidro, ka iesniegumu par notikušo var iesniegt jebkurā iecirknī.

Tālāk norādītas iestādes, kurās var vērsties pēc palīdzības:

  • Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis – 116111;
  • Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija – 67359128, bti.gov.lv;
  • Krīžu un konsultācijas centrs “Skalbes” – 67222922, skalbes.lv;
  • Valsts policija – 110.

Tāpat LV portāls norāda, ka skolā vajadzētu būt izstrādātiem iekšējās kārtības noteikumiem, kas nosaka skolas rīcību, ja tiek konstatēta fiziska vai emocionāla vardarbība pret bērnu. Kā piemēru var minēt kādas Rīgas vidusskolas iekšējās kārtības noteikumus, kuros minēts: ja tiek konstatēts konflikts starp izglītojamiem, kura laikā saskatāma fiziska vai emocionāla vardarbība, tiek veiktas šādas darbības:

  • klases audzinātājs (vai jebkurš darbinieks, kurš konstatējis attiecīgo situāciju) nekavējoties ziņo izglītības iestādes vadītājam par konstatēto konflikta situāciju (vadītājs ziņo izglītojamā vecākiem);
  • klases audzinātājs veic ierakstu klases žurnālā par notikušo konfliktu un pēc izglītības iestādes vadītāja paziņošanas vecākiem vecāki apstiprina ar savu parakstu, ka viņi ir informēti par šādu konfliktu;
  • ja konflikta situācija nav atrisināta, tad klases audzinātājs iesniedz rakstisku iesniegumu izglītības iestādes vadītājam, tālāk lemjot par sociālā pedagoga, psihologa, medmāsas vai cita atbalsta personāla piesaisti situācijas risināšanai;
  • pamatojoties uz klases audzinātāja rakstisko iesniegumu, izglītības iestādes vadītājs aicina konfliktā iesaistīto izglītojamo vecākus uz sarunu klātienē izglītības iestādē, kuras laikā cenšas konfliktu atrisināt.

Pēc notikuma izvērtēšanas, ja tiek konstatēts, ka arī turpmāk audzēkņa uzvedība apdraud viņa paša un pārējo audzēkņu drošību, veselību un dzīvību, izglītības iestādes vadītājs lemj par mācību nodrošināšanu citā telpā un atbalsta pasākumu piemērošanu Ministru kabineta noteikumos Nr. 1338 “Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos” noteiktajā kārtībā (izglītības iestāde ir tiesīga atskaitīt izglītojamo no izglītības iestādes saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un atskaitīti no tām, un obligātajām prasībām pārcelšanai uz nākamo klasi).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU