Lasīšanai: 1 minūte

Vai uzņēmuma padomes loceklis ir darba ņēmējs

J
jautā:
09. martā, 2020
Madara

Labdien! Sabiedrībā ir izveidota padome. Vai ar padomes locekļiem ir jāslēdz darba līgums, un vai padomes loceklis ir uzskatāms par darba ņēmēju? Padomes locekļu funkcija ir formāla valdes uzraudzība, un citi darbi viņiem nav jāveic. Par valdi ir plaši pieejama informācija, bet jautājums par padomi nav skaidri saprotams. Paldies!

A
atbild:
06. aprīlī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Zita Zaharenko, zvērināta advokāte

Padomes locekļi ir pielīdzināmi valdes locekļa statusam. Piemēram, Komerclikuma 169. pants vienlaikus nosaka gan valdes locekļu, gan padomes locekļu atbildību.

Prasība, ka jāslēdz darba līgums ar padomes locekļiem, nav obligāta, bet to būtu vēlams darīt, ja ir nepieciešams regulēt konkrētus jautājumus, piemēram, par darba samaksu, piemaksām un atlaišanas pabalstiem, kā arī citus jautājumus, lai strīda gadījumā vieglāk var atrisināt situāciju.

Padomes loceklis nav klasisks darba ņēmējs, jo viņa pilnvaras izriet no likuma.