Lasīšanai: 1 minūte

Kā uzzināt, kādēļ pārtrauktas darba attiecības

J
jautā:
07. martā, 2020
Vitālijs

Kur var atrast informāciju par atlaišanas iemeslu?

A
atbild:
23. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba devējs darbiniekam uzsaka darbu (informē par darba līguma laušanu), tad informēšana notiek tikai rakstveidā.

Tas nozīmē, ka darbiniekam tiek iesniegts uzteikums, kurā darba devējs informē par darba līguma laušanas iemesliem.

Darba likums paredz, ka darba devējam ir tiesības izbeigt darba tiesiskās attiecības tikai likuma 101. pantā noteiktajos gadījumos. Tas nozīmē, ka uzteikumā ir jāmin kāds konkrēts Darba likuma 101. pantā noteiktais iemesls.

Vairāk par darba devēja uzteikumu lasiet skaidrojumā “Darba attiecību izbeigšana. Darba devēja uzteikums”.