Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai no daudzdzīvokļu mājas var atdalīt vienu korpusu

J
jautā:
06. martā, 2020
Ineta

Dzīvojam daudzdzīvokļu mājā. Ir grūti pasūtīt kādu remonta darbu mājai, jo nevaram savākt balsojumu. Vai ir iespējams vienu mājas korpusu atdalīt no pārējās mājas un apsaimniekot atsevišķi? Kāds balsojums tam ir vajadzīgs?

A
atbild:
11. martā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Dzīvokļa īpašuma likuma 2. panta otrās daļas otrais teikums noteic, ka  “dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošais atsevišķais īpašums un kopīpašuma domājamā daļa tiesiski nav atdalāmi”. Tas nozīmē: ja vairāki daudzdzīvokļu mājas korpusi ir kopīpašuma domājamā daļas sastāvdaļa, tad nekāda korpusa atdalīšana no pārējās mājas tiesiski nav iespējama neatkarīgi no balsojuma.