Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai namu apsaimniekotājs var ierobežot smēķēšanu

J
jautā:
05. martā, 2020
Madara

Labdien! Vai namu apsaimniekotājam ir tiesības noteikt savus noteikumus, kas regulē smēķēšanu uz balkona un pie loga? Vai viņš var noteikt sodu 50 eiro apmērā papildus normatīvajos aktos (Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums) noteiktajiem? Paldies!

A
atbild:
06. maijā, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā pieņemt lēmumus, kas nosaka kopīpašuma lietošanas kārtību. Pārvaldniekam nevajadzētu noteikt neko vairāk, kā paredz Latvijas normatīvo aktu regulējums.