Vai nepilngadīgai personai var aizliegt apmeklēt noteiktas tirdzniecības vietas

J
jautā:
04. martā, 2020
Mārtiņš

Vai Latvijā reģistrēts uzņēmums drīkst neatļaut ienākt veikalā nepilngadīgām personām? Vēlos uzzināt, kurš likums to nosaka. Paldies!

A
atbild:
05. maijā, 2020

Kārtības organizāciju tirdzniecības vietās nosaka tirdzniecības vietas īpašnieks vai nomnieks.

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 3.1 pantu tirdzniecības vietas īpašniekam būtu jāievēro, lai izvirzītie noteikumi neradītu nepamatoti atšķirīgu attieksmi pret patērētāju (diskriminācijas aizliegums).

Tomēr atsevišķos gadījumos iekļūšana tirdzniecības vietās var būt ierobežota ar leģitīmu mērķi. Piemēram, tirdzniecības vietās, kurās  tiek tirgoti tikai alkoholiskie dzērieni, intīmpreču veikalos, šaujamieroču tirdzniecības vietās u. c. Šādās tirdzniecības vietās nepilngadīgās personas juridiski nav tiesīgas iegādāties šajā tirdzniecības vietā pārdodamās preces, līdz ar to šādu personu atrašanās (iekļūšana) tirdzniecības telpās nav pamatota.

Ja tirdzniecības vietas apmeklētājs neievēro tirdzniecības vietas iekšējos noteikumus, tirdzniecības vietas īpašniekam ir tiesības neielaist vai izraidīt apmeklētāju no savām telpām.